Оборудование и гаджеты

AeroPress Coffee Maker vs Delter Coffee Maker

Одне з найпоширеніших питань 2019 року – це різниця між новим Delter Coffee Maker та вже давно відомим AeroPress Coffee Maker.
Довгий час у кавовій сфері не було жодного обладнання, яке могло б конкурувати з AeroPress Coffee Maker – відомим виробником, яким користуються по всьому світі. Змінилося все лише після того, як з’явився Delter Coffee Press. Тож чи є у компанії Delter ті характеристики, які дадуть йому можливість обійти AeroPress? І яке обладнання все ж краще?
Aeropress coffee maker
Випущений у 2005 році, AeroPress став основним обладнанням для кожного справжнього поціновувача кави. І для цього він мав безліч вагомих причин. На момент створення він був цілком доступним, простим у використанні й мав якісніші фільтри. Тому замінив French press на ринку кавового обладнання.
AeroPress також дуже зручно перевозити, адже він зроблений із міцного матеріалу (Поліпропілен) і практично не ламається. Також він один з найпростіших пристроїв у контексті чистки, адже дозволяє викидати кавовий «жмих» після кожного варіння кави.
Отже, які є унікальні особливості у AeroPress?
Метод варіння імерсія
AeroPress використовує для екстракції кави ту ж техніку, що і його попередник — French Press. Цей метод називається – імерсія. Імерсія передбачає настоювання кави протягом певного періоду часу – близько 4-5 хвилин. Класичний метод заварювання передбачає з’єднання фільтротримача з циліндром і встановлення циліндра на чашку. Після засипання кави й залиття води поршень протискають. Реверсний спосіб – це коли ти з’єднуєш два циліндри, засипаєш каву і заливаєш її водою. Протискаєш, відповідно, після закриття фільтротримача і перевертання. Але під час кожного методу кава пропускається через фільтр (для того, щоб не було зайвої кавової гущі), а вже потім потрапляє до чашки.
Хоча ці методи досить відомі, але вони мають багато недоліків. Це особливо можна помітити під час реверсного методу. Коли користувач AeroPress перевертає пристрій, відбувається інтенсивне і не контрольоване збовтування і змішування гарячої води й кави. Це призводить до перевареної кави.
Delter coffee maker
Австралійський Delter Coffee Press випущений наприкінці 2018 року. Зі статусом «underdog» він досі залишається значною мірою невідомим світові, але водночас Delter пропонує деякі неймовірно продумані інженерні особливості, які не тільки перевершують AeroPress, але й інше обладнання. Якщо коротко, то це абсолютно новий метод екстракції кави.
У кавовій сфері зараз велика кількість компаній та їх «унікальних» обладнань для варіння кави (які по суті практично однакові). Тому було дивним, що маленька компанія з невідомим статусом може представити такий революційний продукт.
Отже, що робить Delter таким унікальним?
Ін’єкція
Це новий метод варіння кави. Який суттєво відрізняється від методу імерсії. Їх унікальний Jet-Seal відокремлює воду від кави, що дозволяє мінімізувати небажане збовтування і перемішування.
Унікальна конструкція пристрою дозволяє вливати воду в кавову гущу під тиском, для поліпшення контролю і консистенції. Результатом є чистіший смак, який є якіснішим, і менша тенденція до отримання перевареної кави.
До того ж, завдяки цьому методу екстракція кави відбувається швидше.
У чому різниця між AeroPress Coffee Maker та Delter Coffee Maker?
Метод варіння
Як вже було сказано раніше AeroPress використовує «метод імерсії», а Delter використовує «метод ін’єкції».
Імерсія означає менше контролю, але більше можливості отримати переварену каву.
Ін’єкція передбачає більше контролю, але менше ймовірності отримати переварену каву.
Об’єм отриманої кави
AeroPress має встановлений об’єм приблизно 220 мл. І не має ніякого способу зробити 2 або більше порцій, крім розбавлення. Але це може погіршити смак кави.
Delter має точні позначки об’єму води, і ви можете заварювати партію кави по 400 мл. Для такого заварювання ви можете взяти 25 г кави, а потім просто поповнити камеру заварювання після перших 200 мл.
Чистка
Тут виграє AeroPress. Жоден інший пристрій не має такого легкого очищення, коли гуща просто викидається.
Чистка Delter теж досить проста. Ви піднімаєте плунжер після заварювання, щоб кавовий «жмих» висох. Потім викручуєте чашку і промиваєте її. Загалом, прибирання триває приблизно 5 сек.
Фільтрування
Через те, що в AeroPress є прорізи навколо краю чашки, якщо натиснути надто сильно, то частинки кави перейдуть через краї фільтру і потраплять до кави.
У цій категорії перемагає Delter. Завдяки тому, що кришка закривається дуже щільно – це створює ефект фільтра «без обходу». Результат більше нагадує фільтрацію від V60. Кава виходить якісною і чистою.
Матеріали
AeroPress протягом багатьох років використовує пропілен за основу. Цей матеріал дуже міцний, але на жаль унеможливлює наявність прозорої камери.
Delter використовує трітан кополіестер, який є прозорим і схожим на скло. Але він також міцний і не розбивається.
Портативність
AeroPress говорить сам за себе. Просто зайдіть на їхню сторінку Instagram. Там, ви зможете побачити незліченні фото з заварюванням кави на гірських вершинах та віддалених місцях по всьому світу.
Delter тут на одному рівні, але трохи більш зручний. Адже ви можете подрібнити каву вдома і відразу закрутити її в ковпачок. А вже потім, коли доїдете до пункту призначення додати гарячу воду і насолодитися кавою.
Що ж обрати?
Обидва пристрої мають багато плюсів, тож під час вибору зважуйте які функції вам потрібніші. До того ж вони є неймовірними інноваціями для року їх випуску. Але не забувайте, що вже 2019 рік, а не 2005.

Оставить комментарий