Кофе в миреКофейная УкраинаКофейные людиНапитки

Інтерв’ю з Тетяною Тарикіною: рецепт від чемпіонки

Тетяна Тарикіна – українка, яка у 2019 році зайняла друге місце в Cezve/Ibrik Championship на фестивалі кави World of Coffee у Берліні. Вона вже тричі брала участь в Ukrainian Cezve/Ibrik Championship, у 2017 – 2018 займала 2 місце. А також у 2018 році була фіналісткою Alternative cup Tasting Open de Cata в Барселоні. Сьогодні Таня працює в кав’ярні «Світ кави» у Києві та є Brand Ambassador у Soy Türkiye.

Скільки років ви у професії бариста і чому обрали саме таку сферу?

Працюю бариста всього-на-всього три роки. Але у сфері обслуговування працюю вже 10 років. Мене дуже цікавили кавові чемпіонати. Мені хотілося брати участь у них. Тому, вирішила бути бариста.

Якщо б ви не стали бариста, ким би ви працювали?

Працювала б за освітою. В мене дві освіти: дизайнер взуття і комп’ютерний дизайн взуття. Це дуже цікава професія. І раніше я поєднувала роботу бариста і дизайну взуття. Але наразі дуже мало часу є навіть на відпочинок.

Це вже ваша 3 участь в чемпіонаті України з Джезве. Чому саме ця категорія?

Джезва – це перший кавовий напій, який я спробувала. Її готувала вдома мама. Тому, я вирішила, що хочу взяти участь саме в цій дисципліні.

Чи відрізнялась цьогорічна підготовка від минулих. І як вона проходила?

Вона дійсно відрізнялась від попередніх. Відрізнялась тим, що я знала, що хотіла і діяла за цим правилом. Я поставила собі мету не бути чемпіоном, а виступити так, щоб усі запам’ятали цей виступ. І якщо він заслуговує на чемпіонство – це круто! І так дійсно було. Я покайфувала і здобула перемогу. Цей чемпіонат відрізнявся основною ціллю. Раніше я хотіла бути тільки чемпіоном, цього ж разу я знала, що справа не в бажанні. Річ у тім, що ти для цього зробиш.

Це був ваш перший світовий чемпіонат. Розкажіть про ваші враження.

Це було неперевершено! Я хочу ще. Це відрізняється від емоцій, які ти відчуваєш на чемпіонаті в Україні. 15 хвилин – це дуже мало. В мене було таке відчуття, що я виступала хвилин 5. Я хочу повернутися на Світовий чемпіонат.

Як ви обирали зерно на чемпіонат?

Я його просто впізнала. Був сліпий каппінг і я спробувала одну ложку цієї кави, потім ще одну і ще одну. І я її впізнала. Це кава, яку ти шукаєш довгий період заради 15 хвилин.

Коли вам прийшла ідея авторського напою? Розкажіть про нього детальніше.

Ідея авторського напою прийшла задовго до чемпіонату. Вона зародилася майже за рік до чемпіонату. Ідея полягала в тому, що я хотіла зробити кавову Кока Колу. І коли я знайшла свою каву то зрозуміла, що вона стане основою авторського напою. Потім йде час удосконалення рецептури. І в кінцевому результаті на своєму виступу я зробила Нітро Кофі Колу.

 У чому секрет вашої перемоги та приготування якісного Джезве? Дайте декілька порад новачкам у приготуванні такої кави?

Секрету немає. Є плідна робота над собою і плідна робота твоєї команди. Та і два роки до цього я була другою. Коли тобі дають друге місце, потім ще раз, то головне не зламатися, а направити свою енергію і знання на найкращий виступ. Для новачків раджу вірити в себе, читати правила та розвиватися в професійному напрямку.

Ви також брали участь у чемпіонаті дегустаторів в Барселоні 2018 року. Чи збираєтесь ви брати участь у світовому чемпіонаті дегустаторів?

 Так, того року я навіть зайняла не погане місце серед таких крутих професіоналів. Планую брати участь в чемпіонаті України з кап-тестінгу. Готуватися до нього відповідально.

 Які якості повинен мати ідеальний бариста?

 Професіоналізм, бажання розвиватися та любити людей.

Щоб ви порадили тим, хто починає кар’єру бариста?

Головне, це любити те, що ти робиш. Кавова культура дуже багатогранна. В ній можна знайти багато сфер для розвитку. Ти можеш бути бариста або бариста-тренер,  чи обирати зелене зерно, або його смажити. Але кожний напрямок вимагає свого власного розвитку. Проходити сертифікації, брати участь у чемпіонатах, бариста-кемпах і так далі. Все це коштує грошей, але все це і є твій розвиток.

Ким ви бачите себе через 5 років?

Бачу себе чемпіоном Світу з кап-тестінгу.

Маленьке бліц-опитування з п’яти коротких запитань:

Чи приготуєте ви своїм клієнтам каву на робусті?

Ні

Еспресо чи фільтр-кава?

Еспресо

V60 чи допіо?

V60

Кава з молоком чи чорна?

Чорна

Take away чи пити в кав’ярні?

Пити в кав’ярні

 

Рецепт від чемпіонки:

Кава приготована у спеціальному сосуді – турці, один з напоїв, у якому велика кількість кофеїну. Це гарно заварена кава з насиченим тілом. За рахунок повільного приготування кава гарно екстрагується, а пінка, яка утворюється на поверхні напою, дозволяє зберегти аромат в середині джезви і гарно його відчути. Є безліч різних рецептів приготування кави у джезві, і якщо ви будете дотримуватися кожного, то зможете приготувати якісну каву.

Але зараз поділитися рецептом приготування кави у Джезві погодилася чемпіонка Ukrainian Cezve/Ibrik Championship 2019 Тетяна Тарикіна, яка представляла Україну на World of Coffee у Cezve/Ibrik Championship  та зайняла 2 місце.

Для приготування вам необхідно:

Кава 7,5 г (4-5 clicks (или 8-10 red clix)

Вода: 60 мл

Кавомолка або мелена кава

Джезва

Нагрівальний елемент (пісок, газова горілка, електрична плитка)

Етапи приготування:

  1. Підготувати все необхідне;
  2. Засипати змелену каву у Джезву;
  3. Залити необхідною кількістю води;
  4. Двічі перемішати: на 30 сек і на 1 хв. 30 сек.
  5. Час приготування 3 хв. — 3 хв. 10 сек., – обов’язково дотримуватися часу, після чого знімаємо з вогню;
  6. Залити у чашку 80 мл;
  7. Почекати 3 хвилини і можна насолоджуватися кавою.

Автор: Анастасія Пасічник
Фото: Анна Соколова

Оставить комментарий